Jak co roku w naszej szkole w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez klasy 5a i 4a. Po krótkim wstępie i przypomnieniu najważniejszych faktów historycznych tego wydarzenia każda klasa zaprezentowała podczas koncertu jedną piosenkę patriotyczną. Tegoroczny koncert był zatytułowany "Gdy piosenka szła do wojska". Uczniowie wykonali następujące pieśni: Przybyli ułani pod okienko, Pierwsza kadrowa, Wojenko, wojenko, Idą leśni, Szara Piechota, Marsz lotników, Morze nasze morze oraz tytułową Gdy piosenka szła do wojska.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - Sejm Rzeczypospolitej  Polskiej

27 października do szkoły przyjechało Mobilne Planetarium Orbitek. Uczniowie klas 1-3 wyruszyli w podróż „ Rakietą do Planet” . Seans był pełen emocji i zabawy, podczas którego dzieci klaskały, wspólnie odliczały, zwiedzały Układ Słoneczny , poznały planety z bliska oraz Znaki Zodiaku i wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego. Na koniec przejechały się kolejką górską .

3 października 2022 r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście . A kto to taki ? TO ALPAKI ! Niezwykli goście - Syriusz, Szron i Julek przybyli na plac szkolny w towarzystwie swoich przemiłych opiekunów. Spotkanie z tymi niezwykłymi zwierzętami dostarczyło wszystkim dzieciom wiele radości. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się jak należy pielęgnować alpaki. Dzieci chętnie tuliły się do zwierząt, głaskały je, karmiły oraz robiły sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. .

Drodzy Rodzice,

wychowanie dziecka to odpowiedzialne  i niełatwe zadanie. Czasami napotykamy na trudności i problemy, z którymi trudno sobie poradzić, czujemy się bezradni. Wtedy warto skorzystać z pomocy instytucji wspierających. Jedną z nich jest Centrum Edukacji i Terapii "Praxe" mieszczącego się w Czechowicach - Dziedzicach przy ul. Wąskiej 23.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą skierowaną do młodzieży i dorosłych.

Pozostałe informacje 1

Pozostałe informacje 2