W roku szkolnym 2020/2021 klasy trzecie wzięły udział w realizacji innowacji pedagogicznej pod tytułem „ Polscy pisarze dzieciom…”. Projekt miał na celu zachęcić dzieci do samodzielnego czytania książek, wzbogacania słownictwa, tworzenia własnych tekstów. Innowacja zakładała również aktywność ucznia, która przejawiała w wielu aspektach: zdobywaniu wiedzy merytorycznej, nabywaniu różnych umiejętności zapisanych w podstawie programowej. Głównym celem projektu było wspieranie rozwoju czytelnictwa oraz kształtowanie wśród uczniów umiejętności związanych z pisaniem. Ponadto celem innowacji było rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, propagowanie polskiej literatury, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz integracja zespołu klasowego poprzez wykonywanie wspólnych działań.

Za nami ostatnia już część realizacji innowacji. Uczniowie z klasy 3a i 3b pod kierunkiem swoich wychowawców mieli za zadanie: przeczytać wybraną lekturę, a następnie wykonać dwa zadania:
napisać własne zakończenie wybranego opowiadania, a także wykonać dowolną techniką plakat głównego bohatera. Klasa 3 a wybrała lekturę Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”, a klasa 3b lekturę „Oto jest Kasia” Miry Jaworczakowej. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć pokazującą efekty pracy naszych uczniów.

Opiekunowie : p. Beata Kulak, p. Ilona Oczkowska.