2-letnią naukę języka niemieckiego  uczniowie klas 8  zakończyli wychodząc poza ramy lekcyjne podsumowując swoją wiedzę podczas Dnia Europejskiego 14 i 18 czerwca.
Drużyny  klasy 8a,b,c,d i e rozwiązywały quiz i przygotowały kulinarne smakołyki
z krajów europejskich.

Quiz
Wyniki konkursu potwierdziły, że uczniowie SP6  interesują się Europą i Unią

Europejską, a rozstrzygnięcie konkursu pokazało która klasa radzi sobie z tym bardzo dobrze.

Wyniki :  I miejsce kl. 8a i 8c,  II miejsce kl. 8d  i e, III miejsce kl. 8b.

Kawiarenka europejska

Jest tradycją naszej szkoły, że kończymy roczne działania językowe europejską kawiarenką.
W tym roku w dobie pandemii odbyły się klasowe mini prezentacje kulinarne połączone
z degustacją i wspomnieniami z podróży.  Opisane przez uczniów i uczennice ciekawe miejsca w Europie i nie tylko , pamiątki, pocztówki, zdjęcia, mapy  m. in. z Chorwacji, Teneryfy, Barcelony, Bułgarii, Polski, Włoch dały nam posmak zbliżających się wakacji.

Dziękuję klasom 8  za współpracę, energię i pomysłowość.

Ewa Dobija