W środę 15 września klasy II i III wybrały się na wycieczkę do Brennej. Przed południem zawitaliśmy do edukacyjnej Koziej Zagrody Beaty i Rafała Marchlewiczów. Celem naszej wyprawy było poznanie pięknej i niepowtarzalnej tradycji pasterstwa Beskidu Śląskiego. Dzieci miały okazję obserwować jak z mleka koziego pod wpływem ciepła tworzy się serek, a następnie samodzielnie formowały go własnymi rączkami, wkładały do foremek a już po chwili mogły go degustować. Kolejnym punktem programu było przejście do chaty i wnętrza koliby, gdzie uczniowie mogli obejrzeć stroje góralskie i wysłuchać wybranych instrumentów używanych niegdyś przez górali. A wszystko to przy niesamowitym klimacie pasterskiej watry.

Na koniec było przejście do zagrody i karmienie kózek: wszystkie odważne dzieciaki brały do swych rączek zboże, aby karmić nim kózki. Wycieczka była super :)