Uczniowie klasy 5a pod opieką polonistki pani Agaty Chmielniak  biorą udział w innowacji LEKTUROMANIAK- więcej czytania, więcej działania, dlatego nie może zabraknąć wizyt w bibliotece. Tym razem odwiedziliśmy nową Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach. Pretekstem było zobaczenie wystawy Mistrzowie Ilustracji.  Jednakże nasz pobyt nie ograniczył się do biernego uczestnictwa. Po zapoznaniu się z zasobami biblioteki przeznaczonymi dla dzieci i młodzieży, poznaliśmy część przeznaczoną dla dorosłych i dział audiowizualny. Ten ostatni wzbudził największe zainteresowanie, szczególnie możliwość wysłuchania utworów z zapomnianych już płyt winylowych. Tak słuchana baśń była niezapomnianym przeżyciem. Następnie w ramach akcji głośnego czytania w przestrzeni publicznej czytano Mit o Syzyfie.

To miejsce, do którego na pewno wrócimy. Organizatorki wyjścia panie

Agata Chmielniak i Justyna Kulik- Żołędziewska.

ACH