#SzkołaPamięta 2021
W październiku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Organizatorzy zwracają uwagę, że przedsięwzięcie odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem podjęli się realizacji proponowanych działań, tym bardziej, że historia regionu, naszej małej ojczyzny jest im szczególnie bliska.
Od wielu lat w naszej placówce prowadzone były działania związane z edukacją regionalną. Obecnie w klasie 5a kontynuowana jest innowacja pedagogiczna „Bliżej regionu 2”.
Uczniowie klas 1-5 oraz Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wybrali różne formy uczestnictwa w akcji #SzkołaPamięta:
Święty Mikołaj na Kresach
Gazetka Samorządu Uczniowskiego
Spotkanie z kustoszem panem Jackiem Cwetlerem
Dzień Pamięci
Wyjazd do Teatru „Banialuka” w Bielsku-Białej
Przeprowadzone działania wpisały się w całoroczny plan naszej placówki. Przed nami kolejne wyjścia, spotkania z historykami, odkrywanie na nowo miejsc, które codziennie mijamy.
Historia regionu i ludzi z nim związanych to niezwykle cenne bogactwo, o którym powinniśmy pamiętać. Dlatego tak ważny był dla nas udział w akcji
# SzkołaPamięta 2021.
Opr. Agata Chmielniak