Dnia 25 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nastał kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Przed uroczystością pasowania uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki i sposób funkcjonowania biblioteki szkolnej oraz wzięli udział w quizie pt. Jaka to postać z bajki?

Następnie nastąpiło przyrzeczenie oraz uroczyste pasowanie na czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek, które będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu.

Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i korzystania z jej zbiorów.

opr. M.Prochot