Dnia 11.10.2021r. nasi uczniowie z klasy II i III odwiedzili Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Przemierzając wraz z panią przewodnik alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.