Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego, 8 listopada uczniowie klasy 3a obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania.

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie przypomnieli sobie o zasadach zdrowego odżywiania.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stołach znalazły się : pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, sery, owoce, warzywa, woda i mleko. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt…

Renata Zeman

Iwona Hassny - Kłaput