Zimową naukę języka angielskiego urozmaiciliśmy uczniom pierwszej ,drugiej klasy oraz przedszkolakom organizując MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RYMOWANEK I PIOSENEK ANGIELSKICH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W CZECHOWICACH .Małe dzieci ucząc się języka angielskiego przyswajają nowe słownictwo oraz struktury zdaniowe poprzez angażowanie się w częste zabawy językowe.Dzieci w krajach anglojęzycznych dorastają wśród rymowanek ,wierszyków i piosenek.Rymowanki i piosenki łączące zabawę i elementy ruchowe sprawiły dużo radości naszym uczniom.W konkursie wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach,Szkoły Podstawowej nr 6 w Cz-Dz. oraz dzieci z przedszkola „U Ignasia” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Cz-Dz.

Dzieci zajęły następujące miejsca:

I miejsce dla dzieci z klasy 1a uczęszczające na ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowane przez Panią Sylwię Żaczek-Gwizdoń w Szkole Podstawowej nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach za wykonanie piosenki „Old Macdonald’s got a farm”.

II miejsce dla dzieci z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach za wykonanie piosenki „Old Macdonald’s got a farm” .

III miejsce dla dzieci z klasy 1b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach za wykonanie rymowanki angielskiej „Queenie,Queenie”.

Wyróżnienie dla Grupy Odkrywców z przedszkola „U Ignasia”ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach za wykonanie rymowanki angielskiej „Queenie,Queenie”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu i zaangażowania językowego.Prezentacje były podziwiane przez dzieci angielskie w Manchester.

Występy naszych uczniów spowodowały uśmiech na twarzy dzieci angielskich.

Dziękujemy!

Przygotowanie dzieci i organizacja konkursu:

Sylwia Żaczek-Gwizdoń

Podziękowanie za sponsorowanie nagród dla :

Firmy Wielobranżowej ‘Gwizdoń’ Robert Gwizdoń

Wydawnictwa Macmillan Education