Dzień dobry

W tym roku szkolnym Wolontariat serdecznie zachęca do udziału w dwóch

akcjach charytatywnych.

Akcja charytatywna „ Ile waży św. Mikołaj?”

Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz

pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Zbierane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację. Działalność Fundacji skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk, przygotowując ich do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie.

Akcja potrwa od 15 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

Na czym polega akcja?

Każda klasa ( podobnie jak w Akcji Góra Grosza), zbiera monety o nominałach 1gr, 2 gr, 5 gr, 10gr, 20 gr, 50gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł). Pieniążki zostaną przesłane na konto Fundacji. Zebrane monety zostaną zważone, a klasa, która zwycięży otrzyma słodki upominek

 

Akcja charytatywna „Mikołaj na Kresach”

Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc dla polskich dzieci mieszkających na Kresach Wschodnich w obwodzie lwowskim, na pogrążonej wojną Ukrainie. W tym roku będziemy zbierać słodycze, przybory szkolne i dary żywnościowe.

Prosimy, aby każda klasa przygotowała gotową paczkę (reklamówkę), która zostanie przekazana konkretnemu dziecku mieszkającemu na Kresach. Paczka powinna zawierać: książkę - lekturę dla dzieci lub młodzieży, zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, baton orzechowy/owocowy, ciastka zbożowe, dżem, żelki oraz kartkę z życzeniami świątecznymi od dzieci przygotowujących paczkę.

Wyrażamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych także i w tym roku będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Kulak

Opiekun Szkolnego Wolontariatu SP6