Grupa uczniów z klasy 2b w składzie: Zuzanna Kormaniak, Olaf Madzia, Oliwia Żmij rozpoczęła realizację dalszych zadań związanych z projektem edukacyjnym „ Liga Naukowa- Zdolni z Czechowic- Dziedzic”. Uczniowie pod opieką pani Beaty Kulak wyruszyli do różnych miejsc na terenie Czechowic- Dziedzic oraz Bestwiny w celu poszukiwania materiałów potrzebnych do realizacji projektu. Uczniowie zwiedzili, między innymi, takie miejsca jak: Kościół św. Katarzyny, Izbę Regionalną w Czechowicach – Dziedzicach, Dworzec Kolejowy, Muzeum Regionalne w Bestwinie. W czasie wypraw uczniowie spotkali się z ciekawymi ludźmi, którzy przybliżyli im czasy, w których żyli ich przodkowie. Zebrane zdjęcia oraz informacje pozwolą grupie projektowej na stworzenie pamiątkowego albumu. Dzięki zakupionym w ramach projektu materiałom naukowym przygotowana zostanie także prezentacja multimedialna.