1.W ramach poszerzania wiedzy udałyśmy się do kina ‘Świt” na spotkanie z panem Józefem Grabowskim. Byłyśmy zaskoczone, tym co zobaczyłyśmy po drugiej stronie kina. Wielkie projektory i inne urządzenia kinowe, fascynująca opowieść o filmie i kinie- to wszystko niewątpliwie wzbogaciło naszą wiedzę.

2.Nasze eksperymenty i poszukiwania udały się. Zrobiłyśmy pokazy dla przedszkolaków, uczniów kl.1a i 2a. Nasz pomysł skłonił dzieci do słuchania, analizy rysowanego i wyświetlanego tekstu oraz przetwarzania go na własny rysunek-obraz.

3. Zrobiłyśmy gazetkę projektu.

WNIOSKI

Cele projektu w pełni zostały zrealizowane:

-poszerzyłyśmy wiedzę o kinematografii,

-poznałyśmy ciekawych ludzi, pasjonatów, którzy pokazali nam nieznane dotąd obszary techniki i historii,

-wykorzystałyśmy istniejące urządzenia w nietypowy sposób-nowoczesny projektor i kamera w powiązaniu z tradycyjnym tekstem i rysunkiem,

-rozwinęłyśmy kreatywne myślenie i pomysłowość,

-nasz pomysł może być wykorzystywany jako jedna z metod pracy z tekstem na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych wpływająca na atrakcyjność czytanego i analizowanego tekstu.