Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza
w Czechowicach-Dziedzicach ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 dzieci urodzonych w roku
2016.

Można też dokonać zapisu dzieci urodzonych w roku  2017, jeśli odbyły roczne przygotowanie przedszkolne albo posiadają opinię poradni
psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Zapisu można dokonać poprzez złożenie w sekretariacie szkoły zgłoszenia dziecka (dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły)

Zapisy trwają:

• Dzieci zamieszkujące w obwodzie - od 5 stycznia do 25 stycznia br.

Kartę zgłoszenia lub wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły czynnym w dni robocze w godz. 800 do 1500 lub wydrukować ze strony szkoły http://sp6.czechowice-dziedzice.pl/, w zakładce Rekrutacja do klasy pierwszej

12 grudnia 2022r. uczniowie klasy 4a i 6a wzięli udział w koncercie świątecznym w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wyjazd był pierwszym w tym roku szkolnym udziałem w projekcie muzycznym organizowanym pod hasłem "Młoda filharmonia". Dzieci podczas takich koncertów uczą się kultury zachowania w miejscach dla nich nowych, słuchania muzyki ze zrozumieniem, a przede wszystkim mają okazję do żywego kontaktu z muzyką i muzykami. W następnych miesiącach z podobnej okazji skorzystają pozostałe klasy naszej szkoły.

Jak co roku w naszej szkole w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez klasy 5a i 4a. Po krótkim wstępie i przypomnieniu najważniejszych faktów historycznych tego wydarzenia każda klasa zaprezentowała podczas koncertu jedną piosenkę patriotyczną. Tegoroczny koncert był zatytułowany "Gdy piosenka szła do wojska". Uczniowie wykonali następujące pieśni: Przybyli ułani pod okienko, Pierwsza kadrowa, Wojenko, wojenko, Idą leśni, Szara Piechota, Marsz lotników, Morze nasze morze oraz tytułową Gdy piosenka szła do wojska.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - Sejm Rzeczypospolitej  Polskiej

27 października do szkoły przyjechało Mobilne Planetarium Orbitek. Uczniowie klas 1-3 wyruszyli w podróż „ Rakietą do Planet” . Seans był pełen emocji i zabawy, podczas którego dzieci klaskały, wspólnie odliczały, zwiedzały Układ Słoneczny , poznały planety z bliska oraz Znaki Zodiaku i wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego. Na koniec przejechały się kolejką górską .