Mali programiści to projekt edukacyjny mający na celu zachęcać, uczyć i inspirować dzieci do poznania świata kodowania nie zatracając przy tym kreatywności i fantastycznej zabawy. To początek fantastycznej przygody, którą przejdziemy wspólnie. To też pierwszy krok na drodze młodego programisty. To obietnica ciekawych, kreatywnych materiałów i braku nudy. 

Scratch to edukacyjny język programowania dla dzieci, który w prosty i przyjemny sposób umożliwia przyswajanie tajników kodowania. Jest to możliwe, dzięki przedstawieniu struktury poszczególnych kodów w formie wizualnej, co na początkowym etapie edukacji, znacznie ułatwia ich rozpoznawanie i łączenie. Język Scratch jest pierwszym krokiem na ścieżce nauki programowania. Dzięki niemu możliwe jest zrozumienie istoty tego kierunku informatycznego i podejmowanie coraz bardziej skomplikowanych działań. 

Warto zauważyć, że nauka programowania nie tylko uczy, ale i bawi. I chociaż początki były trudne, gdyż zaczynaliśmy swoją przygodę podczas nauki zdalnej, to mali programiści z klasy 2a napisali już gry: 

  • Uciekaj myszko  

 

https://scratch.mit.edu/projects/487821545 

  • Zgaduj zgadula  

https://scratch.mit.edu/projects/487821879 

Udało im się wspólnymi siłami napisać kartkę z życzeniami bożonarodzeniowymi  

Teraz pracujemy nad grami matematycznymi, aby umiliły nam naukę dodawania, odejmowania, mnożenia oraz naukę o figurach geometrycznych ?