Jest to II edycja konkursu o tematyce europejskiej organizowanego przez Stowarzyszenia "Młodzi dla Europy" oraz "Yes Youth Can" we współpracy z Polską Fundacją im. Roberta Schumana.

Zadaniem zespołów jest przeprowadzenie w swojej lokalnej społeczności akcji, które w szeroko rozumiany sposób popularyzowałyby wiedzę o Europie i Unii Europejskiej, jej historii, kulturze, językach, społeczeństwie. Na każdym etapie działań, zespoły opisują proces przygotowań i realizacji swoich działań oraz dokumentują je.

Taka forma spodobała się uczniom naszej szkoły i postanowili wziąć udział w organizowaniu wydarzeń, warsztatów, spotkań, wyjazdów do instytucji związanych z działalnością europejską. Działania konkursowe rozpoczęli od 10.02 od Dnia Otwartego SP6, w którym zorganizowali stoisko europejskie.

18.02 przeprowadzili warsztaty dla dzieci z grupy starszaków i maluchów z przedszkola „ U Ignasia” . Tytuł warsztatów „ Podróż z Eurekiem po Europie”. Przedszkolaki poznały 4 kraje - Włochy, Niemcy, Grecję i Francję, odgrywały scenki przywitania z tych krajów i uczyły się piosenki „ Hello to all the children of the world”, przyniosły pamiątki ze swoich podróży po Europie i opowiadały skąd one pochodzą.

Zespół uczestniczący w konkursie kl. 8 c :  Malwina Lazar, Martyna Szpara i Filip Szpara.

Życzymy powodzenia

Opiekun konkursu: Ewa Dobija