„Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła”
Dnia 10.11. 2021 społeczność naszej szkoły przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”.
O symbolicznej godzinie 11.11 uroczyście, z dumą i radością odśpiewaliśmy hymn państwowy.
Dodatkowo przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w tym dniu rozdawali każdemu patriotyczne cytaty o Polsce.
Korytarze były pełne biało-czerwonych akcentów, w każdej klasie panował uroczysty nastrój. To był wyjątkowy dzień, pełny szacunku i miłości do ojczyzny.
Tym samym połączyliśmy się z Polakami w całym kraju, którzy w ten sposób manifestowali swą narodową tożsamość.
A tak zaśpiewaliśmy: "Jeszcze Polska nie zginęła"

Kto ty jesteś? Polak mały…
Tymi słowami rozpoczęła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Klasa 5a w oryginalny i ciekawy sposób pokazała historyczne wydarzenia. Elementy dramy wymownie zilustrowały rozbiory Polski, a całość dopełniło odśpiewanie Roty.
Nasze radosne świętowanie połączone było z Konkursem Pieśni Patriotycznej.
Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-5 zaprezentowali najpiękniejsze pieśni patriotyczne.
Wszyscy wykonawcy byli bardzo dobrze przygotowani, a biało-czerwone symbole towarzyszyły każdej grupie. Decyzją Jury tegoroczny konkurs wygrała klasa 2a, której wychowawcą jest pani Jolanta Karwacka.
Uroczystość prowadzili uczniowie: Weronika Nowak i Filip Ślusarski.
Uczniowie klasy 5a przygotowali to ważne wydarzenie pod opieką pań: Agaty Chmielniak, Barbary Świerkot i Justyny Kulik-Żołędziewskiej.