Dzień dobry!

Mam na imię Agata. Niespodziewanie do mojej klasy dołączyli uczniowie, którzy przeprowadzili się do Czechowic-Dziedzic z Anglii. Szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości, ale musieli zmierzyć się z licznymi nowościami. Powstał pomysł, aby utworzyć niezbędnik regionalny, ułatwiający odnalezienie się w nowym środowisku.

Będę towarzyszyć moim uczniom i wspierać ich przy tworzeniu tego przewodnika.

Witajcie w Czechowicach-Dziedzicach!

Siema!

Jestem Maciek, bardzo lubię mieszkać w Polsce, w małym mieście Czechowice-Dziedzice. Mam tu dużo przyjaciół, jestem osobą towarzyską, lubię poznawać nowych ludzi.

We wrześniu do mojej klasy dołączyli nowi uczniowie. Przyjechali z Anglii. Bardzo lubię spędzać z nimi czas, wiele uczę się od nich, a oni ode mnie. To taka super wymiana wiadomości.

Wpadliśmy na pomysł zrobienia przewodnika o naszym regionie.

Hi!

Mam na imię Krzysiek. Urodziłem się w Anglii, mam 11 lat. W czasie wakacji przyjechałem wraz z rodziną do Polski i zacząłem poznawać Czechowice-Dziedzice i okolice.

Na początku byłem trochę zdezorientowany, nowe otoczenie, nowi koledzy i koleżanki, Nieznane jedzenie, no i trochę problemów z językiem polskim. Ach ta pisownia!

Wspólnie pracujemy nad przewodnikiem, codziennie odkrywamy coś nowego.

Hello!

Mam na imię Majka, też mam 11 lat. Dokładnie pamiętam datę 20 lipca 2020 roku, kiedy przeprowadziłam do Polski. Jesienią poszłam do nowej szkoły, moje doświadczenie w tej szkole jest niesamowite. Poznałam naprawdę fajnych ludzi, których mogę nazwać przyjaciółmi.

Chętnie spędzamy wspólnie czas, gromadzimy ciekawe wiadomości regionalne.